Czym charakteryzują się okulary do pracy przy komputerze?


Wielogodzinna praca przed komputerem jest dla oczu bardzo męcząca. Niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne (nie tylko komputery, ale również smartfony, telewizory czy tablety) jest szkodliwe dla wzroku. Jak się przed nim skutecznie chronić? Jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie specjalnych okularów, które przeznaczone są do pracy przy komputerze.

Najważniejsze cechy okularów do pracy przy komputerze

Zadaniem okularów do pracy przy komputerze jest ochrona oczu. Szkło okularowe pokryte jest specjalną powłoką antyrefleksyjną, która niweluje ilość refleksów świetlnych odbijających się od ekranu komputera. Dzięki temu likwidowane są różnorodne oślepiające odblaski, które męczą wzrok, a nawet mogą zaburzać komfort widzenia. Powłoka zapewnia też odpowiedni kontrast i ostrość. Okulary antyrefleksyjne dedykowane są nie tylko osobom spędzającym dużo czasu przed ekranem komputera, ale również kierowcom, którzy często podróżują o zmierzchu i w nocy.

Okulary do pracy przy komputerze mogą też cechować się innymi właściwościami. Szkła okularowe wyposażone w powłokę antyelektrostatyczną nie przyciągają kurzu i pyłów, co również wpływa na lepszy komfort widzenia. Oprócz tego skutecznie zatrzymują promieniowanie elektromagnetyczne, które wytwarzane jest przez sprzęt elektroniczny.

Zastosowanie znajduje też powłoka Blue Control, która jest szczególnie przydatna w przypadku okularów do pracy przed komputerem. Neutralizuje ona nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany cyfrowe.

Jak dobrać odpowiednie okulary do pracy przy komputerze?

Przed zakupem okularów, również tych przeznaczonych do pracy przy komputerze, warto skonsultować się ze specjalistą — lekarzem okulistą, refrakcjonistą lub optometrystą. Nasz zakład optyczny połączony jest z gabinetem okulistycznym, dlatego też zapewniamy profesjonalne wsparcie lekarza, a następnie dobór odpowiednich okularów. Na podstawie badań można dopasować odpowiedni rodzaj szkieł najlepiej dostosowany do problemów związanych z narządem wzroku.

W przypadku okularów nie bez znaczenia są też kwestie estetyki. Nasz zakład optyczny zapewnia szeroki asortyment różnorodnych wzorów oprawek. Dzięki temu każdy znajdzie dla siebie model idealnie dopasowany do urody i indywidualnych preferencji.

Wróć

Optomed | 2021 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE