Badanie wzroku — Kraków Podgórze

Zajmujemy się badaniem wzroku w Krakowie Podgórzu. Usługa obejmuje wywiad lekarski oraz czynności mające na celu określenie ostrości i jakości widzenia. Na podstawie wyników możliwy jest dobór soczewek lub szkieł. Wykonujemy podstawowe badanie wzroku z wykorzystaniem tablicy Snellena, a także badanie komputerowe, umożliwiające diagnozę astygmatyzmu czy ocenę wartości wady sferycznej.

Badanie dna oka

Badanie dna oka pozwala zdiagnozować wiele chorób narządu wzroku, a także zmian wynikających z postępu chorób ogólnoustrojowych. Wynik badania pozwala więc ocenić nie tylko jakość widzenia pacjenta, ale również jego stan zdrowia i skuteczność prowadzonej terapii.

Zabieg, poprzedzony wywiadem, rozpoczyna się od podania pacjentowi kropel z atropiną, które rozszerzają źrenicę i tym samym zwiększają widoczność dna oka. Mogą one spowodować u Pacjenta lekki dyskomfort, ponieważ wpływają na zmniejszenie ostrości widzenia. Aby mimo to badanie przebiegało w spokojnej atmosferze i w komfortowych warunkach, warto przyjść na nie z osobą towarzyszącą. Dzięki wsparciu bliskich Pacjenci czują się bezpieczniej i jest im raźniej.

Ocena widzenia stereoskopowego

Ocena widzenia stereoskopowego to szczegółowe badanie współpracy oczu. W trakcie pomiaru dokonuje się oceny jakości widzenia każdego z oczu z osobna, ale również poddaje się wnikliwej analizie współpracę między nimi.

Ocena widzenia stereoskopowego jest zalecana Pacjentom, którzy zauważyli u siebie niepokojące objawy:

  • problemy z koncentracją,
  • uczucie szybkiego zmęczenia podczas czytania lub pracy przy komputerze,
  • problem z przetwarzaniem i zapamiętywaniem przeczytanych informacji,
  • zaburzenia w ocenie odległości.

Powyższe objawy mogą wskazywać na problemy lub zaburzenia w funkcjonowaniu narządu wzroku. Jeśli w tracie badania okaże się, że występują problemy z widzeniem, pomożemy Państwu w doborze okularów, a także oprawek do nich, abyście mogli czuć się komfortowo i pewnie.

Badania okulistyczne kierowców

Wykonujemy badania okulistyczne kierowców i kandydatów na kierowców. Podczas wizyty przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Pacjentem, dotyczący przebytych chorób, urazów lub operacji narządu wzroku, a także noszenia okularów bądź soczewek kontaktowych. Badanie ma na celu ocenę ostrości wzroku bez i z korekcją okularową, obuocznej ostrości wzroku po korekcji, a także pola widzenia, rozpoznawania barw, widzenia zmierzchowego oraz wrażliwości na olśnienie.

Optomed | 2022 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE