Blog

Jak prawidłowo używać soczewek kontaktowych?

Opublikowano: Wrzesień 6, 2021

Soczewki kontaktowe są wygodne w codziennym użytkowaniu, a ich zakładanie i zdejmowanie nie jest takie trudne, jak może się wydawać. W tym wpisie podpowiadamy, na co powinna zwracać uwaga każda osoba, która wybrała tę metodę korygowania wad wzroku.

Czytaj dalej

Dlaczego warto kupić okulary z antyrefleksem?

Opublikowano: Lipiec 7, 2021

W powłokę antyrefleksyjną bardzo często wyposażone są zarówno okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, jak i tzw. zerówki. Jej celem jest zwiększenie komfortu użytkowania szkieł poprzez eliminację niekorzystnych efektów, takich jak np. odblaski i cienie. Dzięki temu widzenie jest bardziej przejrzyste. Dlaczego i kiedy warto kupić okulary antyrefleksyjne? Więcej na ten temat w dalszej części tekstu.

Czytaj dalej

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Opublikowano: Maj 12, 2021

Prawidłowo dobrane soczewki to preferowany przez wiele osób sposób na poprawę jakości widzenia, a jednocześnie zapewnienie sobie wygody. Noszenie okularów w wielu przypadkach bywa problematyczne, dlatego korekcja wzroku poprzez niewielką soczewkę umieszczoną bezpośrednio na rogówce oka może zdecydowanie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jednak jak w każdym innym przypadku najpierw należy skonsultować się z okulistą, który wykona niezbędne badania.

Czytaj dalej

Czym są szkła progresywne?

Opublikowano: Maj 2, 2021

Szkła progresywne to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie przyrządów optycznych. Przeznaczone są dla osób, które mają problemy z widzeniem zarówno z bliska, jak i z oddali. Zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość, bez konieczności częstej zmiany okularów. Ten rodzaj szkieł stanowi obecnie jedno z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań dla pacjentów borykających się z prezbiopią.

Czytaj dalej

Optomed | 2018 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE