Blog

Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Opublikowano: Marzec 9, 2022

Okulary przeciwsłoneczne przez wiele osób traktowane są przede wszystkim jako modny dodatek, który wprawdzie ma chronić oczy przed promieniami słonecznymi, zapewniając przy tym dobre widzenie, ale przede wszystkim musi wyróżniać się niebanalną estetyką. Uwaga skupia się więc przede wszystkim na oprawkach okularowych. Tymczasem szkła w okularach przeciwsłonecznych są równie ważne, jeśli nie najważniejsze.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się okulary do pracy przy komputerze?

Opublikowano: Styczeń 15, 2022

Wielogodzinna praca przed komputerem jest dla oczu bardzo męcząca. Niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne (nie tylko komputery, ale również smartfony, telewizory czy tablety) jest szkodliwe dla wzroku. Jak się przed nim skutecznie chronić? Jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie specjalnych okularów, które przeznaczone są do pracy przy komputerze.

Czytaj dalej

Jak dobrać oprawkę do twarzy?

Opublikowano: Listopad 22, 2021

Okulary korekcyjne nie muszą być tylko koniecznym dodatkiem czy powodem kompleksów. Odpowiednio dobrane, będą sposobem na podkreślenie naturalnych atutów urody, dopełnienie indywidualnego stylu czy odciągnięcie uwagi od niedoskonałości. Bardzo ważny jest jednak dobór odpowiednich oprawek, które będą nie tylko modne, ale i idealnie dopasowane do kształtu twarzy.

Czytaj dalej

Jak prawidłowo używać soczewek kontaktowych?

Opublikowano: Wrzesień 6, 2021

Soczewki kontaktowe są wygodne w codziennym użytkowaniu, a ich zakładanie i zdejmowanie nie jest takie trudne, jak może się wydawać. W tym wpisie podpowiadamy, na co powinna zwracać uwaga każda osoba, która wybrała tę metodę korygowania wad wzroku.

Czytaj dalej

Dlaczego warto kupić okulary z antyrefleksem?

Opublikowano: Lipiec 7, 2021

W powłokę antyrefleksyjną bardzo często wyposażone są zarówno okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, jak i tzw. zerówki. Jej celem jest zwiększenie komfortu użytkowania szkieł poprzez eliminację niekorzystnych efektów, takich jak np. odblaski i cienie. Dzięki temu widzenie jest bardziej przejrzyste. Dlaczego i kiedy warto kupić okulary antyrefleksyjne? Więcej na ten temat w dalszej części tekstu.

Czytaj dalej

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Opublikowano: Maj 12, 2021

Prawidłowo dobrane soczewki to preferowany przez wiele osób sposób na poprawę jakości widzenia, a jednocześnie zapewnienie sobie wygody. Noszenie okularów w wielu przypadkach bywa problematyczne, dlatego korekcja wzroku poprzez niewielką soczewkę umieszczoną bezpośrednio na rogówce oka może zdecydowanie ułatwić codzienne funkcjonowanie. Jednak jak w każdym innym przypadku najpierw należy skonsultować się z okulistą, który wykona niezbędne badania.

Czytaj dalej

Czym są szkła progresywne?

Opublikowano: Maj 2, 2021

Szkła progresywne to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie przyrządów optycznych. Przeznaczone są dla osób, które mają problemy z widzeniem zarówno z bliska, jak i z oddali. Zapewniają wyraźne widzenie na każdą odległość, bez konieczności częstej zmiany okularów. Ten rodzaj szkieł stanowi obecnie jedno z najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań dla pacjentów borykających się z prezbiopią.

Czytaj dalej

Optomed | 2021 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE