Jak dobrać oprawkę do twarzy?


Okulary korekcyjne nie muszą być tylko koniecznym dodatkiem czy powodem kompleksów. Odpowiednio dobrane, będą sposobem na podkreślenie naturalnych atutów urody, dopełnienie indywidualnego stylu czy odciągnięcie uwagi od niedoskonałości. Bardzo ważny jest jednak dobór odpowiednich oprawek, które będą nie tylko modne, ale i idealnie dopasowane do kształtu twarzy.

Dobór oprawek okularowych do kształtu twarzy

  • Twarz okrągła. Cechuje się wysokością twarzy zbliżoną do szerokości, relatywnie niskim czołem, pełnymi policzkami i zaokrąglonym podbródkiem. Rysy są miękkie i najczęściej najszerszą częścią twarzy są kości policzkowe. Do takiego kształtu twarzy najlepiej będą pasować oprawki, które optycznie ją wydłużą i wyszczuplą, np. kwadratowe, prostokątne, mocno odznaczające się (np. wykonane z grubszego materiału). Zdecydowanie unikać należy jednak opraw okrągłych.
  • Twarz owalna. Osoby o twarzy owalnej zwykle mają dość wysokie czoło i zaokrąglony, podłużny podbródek. Najszersze miejsce na twarzy stanowi linia kości policzkowych. Do tego kształtu pasują niemal wszystkie oprawki do okularów.
  • Twarz kwadratowa. Cechuje się dość szerokim czołem i podbródkiem. Linie podbródka, policzków i skroni są mocno zaznaczone. Wysokość i szerokość twarzy zwykle jest zbliżona. Rysy są dość mocne, więc warto dążyć do tego, aby za sprawą oprawek okularowych nieco je złagodzić. Sprawdzą się więc oprawki okrągłe lub owalne. Oryginalnym i modnym wyborem będą oprawy o kocim kształcie. Zdecydowanie trzeba jednak unikać opraw o kanciastych i geometrycznych kształtach.
  • Twarz trójkątna. Osoby o twarzy trójkątnej mają dość wysokie i szerokie czoło, mocno zaznaczony podbródek i łagodną linię szczęki. Dobrze będą więc wyglądać w oprawkach okrągłych lub zaokrąglonych. Sprawdzą się też okulary w modnym kształcie motyla.
  • Twarz podłużna. Do cech charakterystycznych zaliczamy wysokie czoło oraz pionową linię podbródka, policzków i skroni. W tym przypadku warto wybrać oprawki, które pomogą optycznie skrócić podłużną twarz. Najlepszy wybór to okulary owalne, prostokątne lub o kocim kształcie.

 

Wróć

Optomed | 2021 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE