Dlaczego warto kupić okulary z antyrefleksem?


W powłokę antyrefleksyjną bardzo często wyposażone są zarówno okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne, jak i tzw. zerówki. Jej celem jest zwiększenie komfortu użytkowania szkieł poprzez eliminację niekorzystnych efektów, takich jak np. odblaski i cienie. Dzięki temu widzenie jest bardziej przejrzyste. Dlaczego i kiedy warto kupić okulary antyrefleksyjne? Więcej na ten temat w dalszej części tekstu.

Jak działają okulary z antyrefleksem?

Powłoka antyrefleksyjna wyróżnia się odpowiednią budową i zabarwieniem — niedostrzegalnym dla ludzkiego wzroku (jedynie pod pewnymi kątami), ale skutecznie ograniczającym niepożądane zjawiska optyczne. Pojawiające się na standardowych szkłach (czyli bez powłoki) odblaski, cienie i “mroczki” nie tylko pogarszają jakość widzenia i utrudniają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Antyrefleks sprawia, że obraz jest bardziej wyrazisty, kontrastowy i przejrzysty ze względu na zwiększoną przepuszczalność światła.

Dla kogo okulary z antyrefleksem?

Tak naprawdę każda osoba, która nosi okulary, może zdecydować się na szkła z powłoką antyrefleksyjną. W naszym zakładzie optycznym bardzo często wykonujemy okulary z antyrefleksem. Są one polecane również pacjentom w gabinetach okulistycznych. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu w trakcie codziennego noszenia okularów wzrok znacznie mniej się “męczy” podczas pracy pracy, korzystania z komputera czy jazdy samochodem. Jest to dobra opcja również dla osób, które przez długi czas przebywają w pomieszczeniach ze sztucznym światłem, a więc m.in. pracownicy biurowi, ale również lekarze, ekspedienci, magazynierzy itd. Antyrefleksy są też szczególnie polecane kierowcom, ponieważ skutecznie redukują problem rozbłysków światła.

Powłoka antyrefleksyjna może być zastosowana nie tylko w okularach korekcyjnych czy przeciwsłonecznych, ale również w popularnych obecnie “zerówkach”. Jeśli nie masz wady wzroku, ale w codziennej pracy często korzystasz z komputera i chcesz odciążyć nieco wzrok, “zerówki” z antyrefleksem to coś dla ciebie!

 

 

Wróć

Optomed | 2021 | WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE